Dzieci i dorośli wraz z choreografką Marią Stokłosą, reżyserem Łukaszem Kosem, aktorem i pedagogiem Bartoszem Mazurem, architektem Jakubem Szczęsnym i muzykami z zespołu Polpo Motel poszukiwali własnych sensów i środków artystycznego wyrazu.
Więcej: http://studiokolo.com/spektakle/oz

Jak przetrwać w trudnych czasach – cykl rozmów afirmatywnych

odcinek 2, spotkanie z Barbarą Nowacką

Jak przetrwać w trudnych czasach to cykl spotkań z ludźmi, którzy mogą podzielić się refleksjami na temat tego, jak radzić sobie w trudnych czasach, ale również pomogą nam podjąć rozważania na temat tego co robić, by przestał nam doskwierać kryzys.

Najnowszy spektakl Teatru Soho – “Ości” w reżyserii Pawła Miśkiewicza, bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu
współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki
(przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka,
Jakub Papuczys, Joanna Puzyna – Chojka.

Więcej na temat konkursu na stronie www.sztukawspolczesna.org

Po grudniowej premierze “Ości” zapraszamy 12 stycznia 2018 na premierę prasową i spektakle popremierowe (13, 14, 15).

W spektaklu w reżyserii Pawła Miśkiewicza zobaczymy plejadę polskich aktorów – Iwonę Bielska, Romę Gąsiorowską-Żurawską, Marcina Kowalczyka, Łukasza Garlickiego, Szymona Czackiego, Hiroaki Murakamiego, Michała Wanio, Tomasza Włosoka, Jana Rogalińskiego (uczeń Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty).

Spektakl trwa 4h (1 przerwa)

Wianki i wieńce znane są w kulturze europejskiej od stuleci. Mają wiele zastosowań i przypisanych znaczeń, zarówno w życiu codziennym, jak i od święta. Wianki noszono na głowach, zawieszano na drzwiach, czy puszczano na wodę. Ich okrągły, regularny kształt symbolizuje czas, powtarzalność i ciągłość, zarówno w naturze jak i kulturze. To dobra wróżba, wypełniona pozytywną energią i życzliwością.

Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty z cyklu „zrób to sam”. Sam zaprojektuj wianek, który ozdobi stół lub drzwi Twojego domu.

Prowadzący: Marcin Gładki

Organizator: Soho Factory, Teatr Soho
Partner: ArtAnimacje

Ich troje. Ona – rysowniczka komiksów, On – jej ojciec, profesor fizyki oraz – Anonim. Kim on jest? Czy w ogóle jest? Dlaczego odszedł? Jak na jego odejście zareaguje ojciec, a jak córka?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć już 16 i 17 listopada 2017 o 19.30 w Teatrze Soho!

Zapraszamy

Przed nami kolejna odsłona projektu sąsiedzkiego Soho po godzinach. Tym razem mieszkańców warszawskiej Pragi zapraszamy na Flohmarkt, popularnie nazywany u nas „garażówką”. Na jeden dzień przestrzeń Teatru Soho stanie się bazarem różności. Od parek, vintage’owych płaszczy i sukienek, przez modne dodatki, zabawki i inne przedmioty. Na naszym bazarze będzie można upolować ubraniowe perełki niedostępne w sklepach z odzieżą. Flohmarkt to podróż do przeszłości i wzorów, które dostępne były w modzie polskiej za czasów Jadwigi Grabowskiej, czy w szafach naszych babć – klasyczne i ponadczasowe kroje.

Jeżeli Twoja szafa wymaga zimowych porządków, zgłoś się jako wystawca. Zgłoszenie przyjmujemy do 19 listopada na adres d.kalita@teatrsoho.pl. Wielkość jednego stanowiska wielkości 1×2 m.

Warszawiaków chcących upolować modne ubrania, gadżety i inne przedmioty zapraszamy 25 listopada do Soho Factory od godz. 12.00 do 15.00.

Spektakl “Anonim” został zakwalifikowany do 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie
najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej
dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu
współczesnego.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa
Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki
(przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka,
Jakub Papuczys, Joanna Puzyna – Chojka

Zapraszamy na najbliższe spektakle “Anonima” – 16 i 17 listopada 2017 o 19.30.

W ramach drugiego spotkania z cyklu “Soho po godzinach” zapraszamy na „Dyniobranie”.

Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty twórcze w trakcie, których najmłodsi nauczą się robić lampiony. Na przekór zwyczajom Halloween oswoimy dyniowego potwora – postaramy się z nim zaprzyjaźnić. Dzieci, wycinając fragmenty dyni, stworzą własny lampion – opiekuna, którego będą mogły zabrać do domu i postawić w swoim pokoju. Będzie ich chronił przed coraz dłuższym jesiennym mrokiem i nocnymi strachami. Wspólnie zastanowimy się też, jak rozpoznawać emocje i jakie znamy sposoby na lęk.

Dyniobranie będzie przestrzenią do rozmowy o Zaduszkach, Dziadach i symbolice światła. W mobilnej kawiarni będą czekać dyniowe smakołyki oraz rozgrzewające napary i zupa. Rodziców zaprosimy do strefy chillu na sobotni odpoczynek.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem kalitadamian@gmail.com.

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-11 lat. Udział bezpłatny.

Organizator: Teatr Soho
Partner: SohoFactory

Już w najbliższą sobotę w godz. 12:00-15:00 zapraszamy do Teatr Soho na niezwykłe wydarzenie – KLINIKA POEZJI, czyli literacka odtrutka na jesień w ramach cyklu akcji sąsiedzkich „Soho po godzinach”
Przy dźwiękach interpretacji polskiej poezji, każdy będzie miał okazję do wypoczynku, drzemki lub medytacji!