Warsztat aktorski Paula Bargetto

Warsztat aktorski pracy nad rolą i kreacji zbiorowej, prowadzony przez amerykańskiego reżysera teatralnego Paula Bargetto – wstęp do metody Viewpoint

Czas: od 6 do 8 lutego w godz. 19.00 – 22.00 Miejsce: Studio Teatralne Koło, ul. Mińska 25 (na terenie Soho Factory)
Koszt warsztatu: 150 zł
Zapisy: kasa@teatrochoty.pl

W czasie trzydniowego, wieczornego kursu Paul Bargetto przedstawi uczestnikom rewolucyjną metodę ruchowego treningu aktorskiego – Viwepoints.

Intensywny warsztat przeznaczony jest dla aktorów, choreografów i reżyserów na każdym poziomie i w każdym wieku.

Uczestnicy nabędą praktyczne umiejętności tworzenia performensu i poznają techniki improwizacji i podstawowej obecności na scenie, a w tym: aktywnego słuchania, spontaniczności, zaufania i interakcji z przestrzenią.

Ponadto uczestnicy warsztatu nauczą się jak w sposób aktywny i spontaniczny improwizować w grupie oraz jak szybko konstruować szkielet spektaklu teatralnego.

Trening pomoże także rozwinąć sprawność, kreatywność i wszechstronność w ruchu scenicznym, a przede wszystkim pomoże otworzyć się na współpracę i integrację aktorów potrzebną w procesie kreacji zbiorowej.

Technika Viewpoints

Technika Viewpoints Została stworzona w latach 70- tych, przez choreografkę Mary Overlie, a następnie rozwinięta i dopasowana do potrzeb sceny teatralnej przez reżyserkę ze Saratoga International Theatre Institute (SITI) Company – Anne Bogart.

Od tego czasu technika ta dostarcza narzędzi i słownika niezbędnych w myśleniu o ruchu i geście scenicznym. Jest podstawowym systemem pracy nad umiejętnością improwizacji, która stała się główną metodą treningu aktorskiego w USA.

O prowadzącym:

Paul Bargetto jest międzynarodowej sławy reżyserem i producentem festiwali teatralnych; założycielem i dyrektorem artystycznym teatru East River Commedia- międzynarodowej grupy teatralnej działającej w Nowym Jorku, a także dyrektorem artystycznym i głównym producentem Festiwalu Undergroundzero, który od pięciu lat odbywa się latem w Nowym Jorku. Ukończył reżyserię na Uniwersytecie Columbia ze stopniem MFA, a także aktorstwo na San Francisco State University.

Reżyserował wiele przedstawień polskiej dramaturgii współczesnej, m.in.: Mrożka, a ostatnio tekst Doroty Masłowskiej p.t.: „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Do jego najnowszych prac reżyserskich należy „Ewangelia wg Św. Mateusza” – spektakl oparty na filmie Pasoliniego współprodukowany z Living Theatre.

Artysta ma na swoim koncie pracę dla wielu instytucji amerykańskiego teatru, pracował także w Europie, m.in.: Niemczech I Rumunii. Jest laureatem licznych konkursów, zdobył m.in. nagrodę w konkursie na Najlepszą Produkcję Teatralną w Nowym Jorku 2005 roku za realizację tekstów Sławomira Mrożka (Serenada i Filozof Lis) Proponowany państwu warsztat prowadził przez dziesięć lat z aktorami w Nowym Jorku i innych miastach USA.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa